Wstecz
Zamiatarki, kosiarki TALEX Kosiarki komunalne tylne boczne

 

Kosiarki bijakowe LEOPARD RB tylno-boczne przeznaczone są do prac związanych z utrzymaniem infrastruktury komunalnej, zieleni miejskiej oraz w sadach i terenach zalesionych. Maszyny tego typu stosowane są do koszenia traw, rozdrabniania obciętych gałęzi drzew, ścinania chwastów i zarośli na terenach niezagospodarowanych.

 

 

Zalety tylno-bocznych kosiarek bijakowych serii RB:

- Konstrukcja maszyny została opracowana w sposób umożliwiający prace w położeniach i wychyleniach nie osiągalnych dla konkurencyjnych maszyn dostępnych na rynku. Zamontowanie przekładni napędowej od wewnętrznej strony maszyny umożliwia koszenie już 19 cm od podłoża  Zastosowanie wałka WOM dwustronnie szerokokątnego, bardzo wytrzymała konstrukcja oraz długie ramiona pozwalającego na pracę maszyną nawet poza obrysem ciągnika. Dodatkowo wahliwe połączenie ramy zawieszenia z cięgnami traktora umożliwia maszynie kopiowanie terenu.

- W maszynie zastosowano nowe rozwiązanie-uchwyt noża bijakowego w kształcie „łezki”, którego opływowy kształt zmniejsza opory podczas rozdrabniania oraz zmniejsza ryzyko uszkodzenia na skutek kontaktu z przeszkodą.

- Zabezpieczenie anty najazdowe, odchylające zespół tnący do tyłu przy najechaniu na przeszkodę.

- Regulacja wysokości koszenia za pomocą wału kopiującego połączonego ze ślizgami.

- Rolkowy napinacz pasków klinowych

- Kurtyny gumowe, które z jednej strony zapobiegają wyrzucaniu niebezpiecznych elementów spod płaszcza, a z drugiej zapewniają swobodny wylot koszonej masy.

- Dwustronna, zębata listwa rozdrabniająca zapobiega zapychaniu się maszyny i jest łatwa do wymiany, co ułatwia eksploatacje maszyny.

- Materiały hutnicze z których wykonana została maszyna posiadają atest jakości i są gatunku S355MC.

- Bezobsługowe tulejki ślizgowe w elementach obrotowych firmy IGUS, nie wymagają smarowania.

- Przedłużone  ramię wysięgnika umożliwia w całości wysunięcie głowicy tarczowej za koło ciągnika.